خانه / پرسشنامه روانشناسی / پرسشنامه تعهد زناشویی

پرسشنامه تعهد زناشویی

پرسشنامه تعهد زناشویی

پرسشنامه تعهد زناشویی :نحوه تکمیل این پرسشنامه، پس از انتخاب نمونه‌ی پژوهش و گمارش تصادفی شرکت‌کنندگان در دو گروه آزمایش و کنترل، افراد دو گروه پرسشنامه‌های تعهد زناشویی را تکمیل کردند. سپس در مورد محتوا، طول مدت دوره، مکان و زمان جلسات به آن‌ها اطلاعات کافی ارائه شود. بعد از آن اعضای گروه آزمایش در هشت جلسه‌ی ۹۰ دقیقه‌ای به صورت دوبار در هفته، تحت آموزش غنی‌سازی ازدواج قرار گرفته شوند. پس از اتمام جلسات، پرسشنامه‌های تعهد زناشویی  به عنوان پس‌آزمون در دو گروه آزمایش و گواه مجدداً اجرا گردید. پس از مطالعه هر جمله، گزینه ای که به بهترین شکل نظر شما را نشان می‌دهد انتخاب کنید.

توضیحات : سوالات پرسشنامه تعهد زناشویی به صورت ۵ طراحی شده و نحوه امتیاز بندی و تفسیر نتایج به صورت کامل تشریح شده است.

پرسشنامه تعهد زناشویی دارای ۴۴ سوال ، و نوع فایل Word 2007 می باشد.برای پرسشنامه های دیگر روانشناسی در سایت ایران پرسش رویاینجا  کلیک کنید.

پرسشنامه تعهد زناشویی توسط آدامز و جونز طراحی شده است. پرسشنامه تعهد زناشویی دارای سه جزء : تعهد اخلاقی، تعهد شخصی و تعهد ساختاری است. این پرسشنامه دارای مقیاس لیکرت (قویا مخالفم تا قویا موافقم) با نمره ۱ تا۵ است. دامنه نمرات از ۱ تا ۷۲ است. جهت تعیین روایی پرسش‌نامه از روش روایی صوری و محتوایی استفاده شد. به این صورت که بعد از روایی صوری پرسشنامه، روایی محتوا توسط ۵ نفر از اساتید مشاوره دانشگاه اصفهان تایید و آلفای کرونباخ آن ۸۵ / ۰ بدست آمد.

توجه : حق انحصاری انتشار نسخه الکترونیکی پرسشنامه های «پژوهشنامه مدیریت» در اختیار  مدیریت ایران پرسش (سایت www.iran-porsesh.com) می باشد و هرگونه نسخه برداری و بازنشر این آثار پیگرد قانونی خواهد داشت.

برای دانلود دیگر پرسشنامه های روانشناسی روی اینجا کلیک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *