خانه / پرسشنامه مدیریت / پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه‌کار

پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه‌کار

پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه‌کار

 

هدف: درجزیره ایسلند  معلمان تنوعی از تجربیات دانشگاهی، اجتماعی و فرهنگی را با خود به کلاسهایشان می‌برند. برای اینکه معلمان در کارشان خبره شوند، آنها بایستی از دانش و درک لازم حرفه‌ای برخوردار شوند. استانداردهای معلم در جزیزه ایسلند به‌وسیله کمیته‌ای از معلمان، مدیران و مربیان معلمان در سراسر ایالت برای ایجاد چشم‌اندازی از سرآمدی آموزشی ایجاد شده است. استانداردها، این موضوع را که معلمان ممتاز برای ارتقاء یادگیری هم در درون خودشان و هم دانش‌آموزانشان چه‌کاری باید انجام دهند را مورد بررسی قرار می‌دهند. یازده استاندارد برای معلمان مشخص شده است که هر استاندارد با استفاده از شاخص‌های متعددی که نشانگر انواع عملکرد است مورد سنجش قرار می‌گیرد. اعضاء کمیته بر روی این نکته توافق دارند که برای اینکه سیستم استاندارد محور استمرار یابد، باید سیستم ارزیابی ایجاد شود و عملکرد قابل قبول برای معلمان مبتدی تعریف شود. (Rhode Island, 2003, p. 1)

 

نحوه تکمیل: برای سنجش هر یک از استانداردها از عبارات مختلفی در دسته های جداگانه استفاده شده است که دارای طیف پنج گزینه ای از خیلی کم تا خیلی زیاد است.

 

توضیحات : سوالات این پرسشنامه به صورت ۵ گزینه ای طراحی شده و نحوه امتیاز بندی و تفسیر نتایج به صورت کامل تشریح شده است.

 

پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه‌کار دارای ۵۱ سوال و نوع فایل : Word 2007 می باشد.

 

روایی و پایایی پرسشنامه استانداردهای معلمان تازه‌کار : این پرسشنامه، ترجمه ی یک پرسشنامه استاندارد خارجی است که به زبان فارسی برگردانده شده است. لذا روایی و پایایی این پرسشنامه در ایران مورد بررسی قرار نگرفته و در صورت لزوم، محققان باید نسبت به بررسی روایی و پایایی این پرسشنامه اقدام نمایند. منبع : مقیمی، سید محمد و رمضان، مجید، ۱۳۹۰، پژوهشنامه مدیریت، جلد دوازدهم، انتشارات راه‌دان، تهران.

 

برای پرسشنامه های دیگر مدیریت روی  اینجا  کلیک کنید.

 

توجه : حق انحصاری انتشار نسخه الکترونیکی پرسشنامه های «پژوهشنامه مدیریت» در اختیار  مدیریت ایران پرسش (سایت www.iran-porsesh.com) می باشد و هرگونه نسخه برداری و بازنشر این آثار پیگرد قانونی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *